Nupelda İsminin Anlamı Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürtçe kökenli Nupelda ismi en çok merak edilen isimler arasındadır. Nupelda İsminin Anlamı Doğacak olan evlatları için isim arayışı içinde olan anne ve babaların birbirinden farklı olan  birçok alternatifle karşılaşmış olduğu görülmektedir. Bu alternatifler arasından seçim yapmakta zorluk çeken anne ve baba adaylarının klasik hâle gelmiş isimlerden şikayet ederek yepyeni bir ismi tercih etmeyi düşündükleri görülebilmektedir. Buna bağlı olarak incelemesi gerçekleştirilen ve çeşitli analizleri incelenen adlardan bir tanesi de Nupelda adı olmaktadır. Birçok şahıs tarafınca Nupelda isminin anlamı nedir, sorusunun cevabının araştırılmış olduğu görülmektedir.

Genel anlamları itibariyle incelendiğinde Nupelda isminin anlamı oldukça hayırlı, iyi ve güzel anlamlarla açıklanmıştır. Nupelda isminin, yeni açmış olan tomurcuk  anlamına geldiği görülmektedir. Bu ismin anlamı için getirilen bir diğer yorum da yeni yaprak vermiş olan körpe tomurcuk şeklinde olmaktadır. Bu sebeple çocuklara koyulmak suretiyle tercih edilmesi oldukça müsait olan adlar içinde pek duyulmamış olan ve son derece enteresan kabul edilen Nupelda adı da yer almaktadır. Bu ismin anlamını keşfetmiş olan anne ve baba adaylarının buna bağlı olarak çoğunlukla çocuklarına Nupelda adını koyduğu görülmektedir.

Nupelda isminin Türkiye içindeki kullanım sıklığı oldukça fazladır. Bu isme sahip 2 binin üzerinde kişinin ülkenin çeşitli noktalarında ikamet ettiği bilinmektedir. İstatistiksel olarak son derece iyi bir sıralamaya sahip olan isim, en sık kullanılan isimler arasında 1995. sırada yer almaktadır. Bu isme sahip kişilerle alakalı kullanım sıklığının yanı sıra genel kişilik analizi de merak edilmektedir. Anne ve baba adaylarının sık sık Nupelda isminin kişilik özellikleri hakkındaki inceleme yapmış olduğu görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin karakteristik özellikleri genel itibariyle oldukça hayırlı ve olumlu şekillerde yorumlanmaktadır.

Nupelda isminin karakteristik özellikleri incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin son derece nazik, kibar, zeki, çalışkan, hoşgörülü, iyi niyetli, yardımsever, azimli, hırslı, kendine güvenen, inançlı, gelişime ve değişime açık, sempatik, komik, sevinçli ve oldukça optimist insanlar olduğu görülmektedir.

Karakteristik anlamda birçok olumlu ve güzel tesiri bulunmasının yanı sıra Nupelda isminin negatif yönleri de olduğu görülmektedir. Bu isme sahip kişilerin hırsları aşırıya kaçtığı vakit negatifliğe yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra Nupelda isminin vazife düşkünlüğü ve sınırları zorlama şeklinde olumsuz özellikleri de taşıyabildiği görülmektedir.

Aynı zamanda bu isme sahip kişilerin aşırı kuşku dolu olan insanlar olduğu da görülmektedir. Yine de bu isme sahip kişiler için belirlenmiş olan olumlu yönde ve son derece güzel etkilerin daha çok olduğu görülmektedir. Yorumculara göre genel bir değerlendirme gerçekleştirildiği vakit Nupelda isminin hayırlı ve iyi anlamları son derece fazladır.

İsimle alakalı merak edilen ve inceleme konusu hâline getirilen bir diğer nokta ise Nupelda isminin fiziksel özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin ciltlerinin son derece pürüzsüz ve narin olduğu, genellikle buğday tenli ya da esmer oldukları, al yanaklarının bulunduğu ve büyük sevimli bir gülüşleri olduğu görülmektedir. Bu isme sahip kişilerin saçlarının da koyu kahve ve siyah olduğu görülmektedir. Aynı zamanda bu isme sahip kişilerin ince ve düz kaşları olduğu ve ipeksi düz saçlarının olduğu da görülmektedir.

İsimle alakalı incelenmesi gerçekleştirilen bir öteki mevzu da Nupelda isminin uğurlu rengi olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin uğurlu renginin sarı olduğu görülmektedir. Sarı renginin vefakar, pozitif, iyi niyetli, optimist kişilik özelliklerini yansıttığı ve şefkatli, olumlu yönde tesirleri olduğu ve bununla birlikte hayırlı bir renk olduğu bilinmektedir. Karakteristik anlamda da bu isme sahip olan kişilere tesir etmiş olduğu kabul edilen sarı rengin Nupelda ismine sahip kişilerin karakterleri üzerinde de etkileri oldukça büyüktür.

Nupelda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yeni açmış tomurcuk.
  • 2 – Yeni yaprak veren tomurcuk.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Kürtçe

Nupelda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nupelda ismini kullanan 2.469 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nupelda ismini kullanan 251 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nupelda ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nupelda ismini kullanan 84 kişi bulunmaktadır.

Nupelda isminin Türkiye sıralaması

Nupelda en çok kullanılan 1995. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 919. isimdir.

Nupelda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 112 kişi artmıştır.

Nupelda isminin Harf Analizi

Kişiye Nupelda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Nupelda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nupelda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nupelda isminin anlamını gözden geçirin!

Nupelda İsminin Numerolojisi

Nupelda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
P: yirmi
E: altı
L: on beş
D: beş
A: bir

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Nupelda İsminin Anlamı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin