Mekselina İsminin Anlamı Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mekselina İsminin Anlamı Yunanca kökenli bir isimdir, bir rivayete göre; Dakyanus adındaki bir padişahın devrinde Allah’a inanan 7 tane genç varmış. Dakyanus ’un askerleri bu gençleri yakalamak istemiş. Bu gençler de kaçarak bir mağaraya sığınmak istemişler. Bu mağara bugünkü Kahramanmaraş Ashab-ı Kehf mağarası olarak bilinir.

Bu gençler Allah tarafından bu mağarada 200 yıl kadar uyumuşlardır. Uyandıkları zaman ise devir hak din olan İslâm inancına geçilen devirdir. Fakat sonra yedi uyurlar olarak adlandırılan bu gençler ortadan kaybolmuşlardır. Mekselina bu yedi gençten birinin adıdır. Kurân-ı Kerim’de Kehf suresinde bu olay anlatılmıştır. Mekselina isminin TDK’deki anlamı ise Kurân-ı Kerim’de ismi geçen yedi uyurlardan birinin adı şeklinde açıklanır.

Mekselina isminin analizi yapılacak olursa, 9 harften meydana gelmiştir. M harfi, girişken kişiliği yansıtır.  Her ortamda sohbet edebilen bu isimli kişilerle arkadaşlık etmek çok eğlencelidir. E iyi ve güvenilir bir arkadaşı simgeler. Sürekli olarak çevresine destek olan ve yardım eden kişiliği sembolize eder. K ise, barışseverliği temsil eder.

Kesinlikle kavgacı bir yapısı bulunmayan ve her durumda sakinliğini koruyan demektir. Bu sakinlik Mekselina isminin anlamı ile örtüşmektedir. Herkesin hayran olduğu bir tavırdır. S, kendinden emin olmayı ve kararlarının arkasında durmayı simgeler. Tüm kararlarında profesyonel bir şekilde davranır. Ve doğru sonuca ulaşır. Mekselina isminin kişilik analizi;

E, iyi ve güvenilir arkadaş anlamına gelir. İsminde bu harf olanlar arkadaşlıklarında asla yanılmazlar. Her daim çevresine destek olur ve yardımına koşar. L, güçlü kişilik yapısı sergiler. Güçlü ve hırslı olarak başarıya ulaşır. Lider kişiliği her ortamda kendini belli eder. Mekselina isminin anlamı tamamıyla kişinin karakterine yansımış durumdadır. Direnme ve inandıklarının peşinden gitme konusunda son derece hırslı ve başarılıdırlar. İ planlı ve programlı çalışma ve girdiği ortamlarda başarıyı temsil eder.

N ise, saflığı ve temizliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi temsil eder. Doğal davranışlar sergileyerek kalıcı ve sağlam dostluklar kurmayı başarır. A ise, sakin yapısı ve kişiliği ile çözüm odaklı işlerde başarılı olur. Sonuca ulaşmada sakinliği büyük kazançlar sağlar. Mekselina isminin anlamı, bütünüyle ismin genelinde hissedilir derecededir. İsmin manasındaki sakinlik ve ağırlık kişiliğin geneline yansımıştır. İnce, kibar ve zariflik ruhunun bütününde hissedilir. Son derece uyumlu yapıları onları eşsiz bir dost haline getiriyor.

Mekselina ismine benzer isimler arasında Almila, Petrina, Admina, Deflina, Almina, Adalina, Adamina, Adriana, Ekaterina, Medina, Tamina, Amina, Destina, Armina, Katrina, Melina, Zaina, Despina, Naina, Selina, Eslina, Rana, Tuana, Tuna, Dana, Aymina, Mina, Mislina, Meslina, Sina, ve Halina ya da Helina gibi isimler sayılabilir.

Mekselina ismine sahip ünlüler arasında tanınmış bir isim bulunmuyor. Türkiye’de yaklaşık olarak 700 civarında Mekselina ismine sahip kişi vardır.

Mekselina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Cömert, eliaçık
  • 2 – Dakyanus isimli padişah zamanında, Allah’a inanan 7 genç varmış. Dakyanus’un askerleri bu gençleri yakalamak istemiş. Bu gençlerde bir mağaraya (K.maraş’ta Ashab-ı kehf mağarası) saklanmışlar ve bu mağarada 200 yıla yakın uyumuşlar. Uyandıklarında artık hak din islama geçilmiştir. Ama sonra hepsi birden ortadan kaybolmuşlardır. İşte MEKSELİNA, Bu 7 kişiden birisinin ismidir. Ve bu gençler 7 uyurlar olarak anılırlar. Bu konu Kuran’da Kehf süresin de geçmektedir.
  • 3 – En büyük.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Mekselina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mekselina ismini kullanan 796 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mekselina ismini kullanan 75 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mekselina ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mekselina ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.

Mekselina isminin Türkiye sıralaması

Mekselina en çok kullanılan 3137. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 204. isimdir.

Mekselina ismini kullananların sayısı, son bir yılda 12 kişi artmıştır.

Mekselina isminin Harf Analizi

Kişiye Mekselina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Mekselina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mekselina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mekselina isminin anlamını gözden geçirin!

Mekselina İsminin Numerolojisi

Mekselina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
K: on dört
S: yirmi iki
E: altı
L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
A: bir

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mekselina İsminin Anlamı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin