Yunusemre eski başkanından lüks makam odası açıklaması: Bit pazarından aldım!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Haber: Hülya Kılınç

Yunusemre Belediyesi’nin kurucu başkanı olan ve 2 dönem başkanlık yapan, 31 Mart seçimlerinde CHP’li Semih Balaban’a kaybeden Dr. Mehmet Çerçi, seçim sonrası ortaya atılan iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti Manisa İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasına AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Manisa Tanıtım ve Medya Başkanı Emre Şener, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İlkcan Durmaz katıldı.

MAKAM ODASINDAKİ MOBİLYALARI BİT PAZARINDAN ALMIŞ

Dr. Mehmet Çerçi, belediyeyi 1,1 milyar liralık borçla bıraktığı iddialarını cevaplarken, son 10 yılda 4,3 milyarlık yatırım yaptıklarını, bu borçların belediye bütçesine göre normal olduğunu ve yatırımlardan gelen gelirlerle kısa sürede ödenebileceğini söyledi. makam odasını çok lüks döşettiği yönündeki iddiaları cevaplarken hiç bir lüks ve şatafatlı yaşam merakının olmadığını, belediye başkanlığı döneminde ev, belediye, vatandaş buluşması ve cami arasında bir hayatı olduğunu söyledi. Çerçi, “Bir arabam bile yok. Eşimin bir arabası var, lazım olunca onu istiyorum” dedi. Çerçi, başkanlık makamındaki eşyaların bit pazarından kendi parasıyla aldığı eşyalar olduğunu kaydetti. Sanat meraklısı eşi tarafından kullanılabilir hale getirildiğini ve seçimleri kazanması durumunda bir sonraki dönem belediyeye hediye etmeyi düşündüklerini söyledi. Yeni Başkan Semih Balaban’ın da devir teslimde bu durumu anlattığını ancak daha sonra hakkında karalama kampanyası başlattıldığını ifade etti.

“SEÇİM GÜNÜ GECE KESİLEN ÇEKLER SEÇİM YOĞUNLUĞUNDAN GEÇ KESİLDİ”

Seçim günü gece yarısı 100 milyon liralıyı bulan miktarda çek kesilmesiyle ilgili iddiaları cevaplayan Çerçi, çeklerin belediye tarafından değil, iş yapan firmalar tarafından kesildiğini ve belediyeyi herhangi bir zarara uğratmadığını kaydetti. Seçim yoğunluğu nedeniyle çeklerin gecikmeli kesildiğini anlatan Çerçi, olayda hiçbir usulsüzlük olmadığını, zaten bu konuda herhangi bir suç duyurusu da yapılmadığını ifade etti.Çerçi, “1,1 milyar TL borç söyleniyor ya bunun 200 milyon TL’si enerji santraline gitmiştir. Ödemeleri devam ediyor. Yılda 22 milyon TL getirisi var. 10 sene sonra belediyeye yaklaşık 300 milyon TL getirisi olacak. 25 senelik ömrü var. Belediyeye kaynak üretecek bir projedir” diye konuştu.

ÇERÇİ, EŞYALARI ALMAK İÇİN BU AKŞAM KAMYON GÖNDERECEK

Çerçi, “10 yılda 4 milyar 373 milyon TL’lik yatırım hayata geçirdik. Belediye binası-otopark, Meydan Projesi için 487 milyon TL, Saruhan Bey Camii, müze binası, nikah salonu 175 milyon TL, Millet Çarşısı 824 milyon TL’lik yatırımdır. Hayvan barınağının yüzde 80’i bitti. Birçok eseri biz yaptık, sizin fazla bir şey yapmasına gerek yok. Siz bol bol festival yapacaksınız. Eserler, hizmetler, borçlar hepsi ortada. Başkan diyor ki şatafat, lüks batırmış. Şatafatla, lüksle benim hiç işim yok. Hayatta yan yana gelmedim. Benim hayatın belediye, vatandaş, cami ev şeklindedir. Lüksten söylediğiniz bu odanın biçimiyse aslında bu iddialarımız sizin ne kadar kültür fukarası olduğunuzu net gösteriyor. Bunlar bizim atalarımızın kullandığı eserlerdir. Biz kültürümüzün medeniyetimizin yolundan gidiyoruz. Satacağım diyorsunuz bunlar başkana yakışıyor mu? Buradan sesleniyorum. Cuma günü saat 6’da kamyonu ayarladım, işçiyi ayarladım gidip eşyalarımı alacağım. Müze olursa orada sergileneceğiz. Sen adam gibi isteseydin bunları sana 10 yıllık bir belediye başkanı olarak sana hediye ederdim. Zorluk çıkarma, eşyaları da zarar verme, mahkemede görüşeceğiz. Genel başkanın gözüne de sen bunlarla giremezsiniz. Benim eşyalarıma laf ediyorsun ama sen kullanmaya devam ediyorsun. O zaman kaldır bunları niye kullanıyorsun. Niye aleyhimde konuşuyorsun. Halktan kopuk belediye diyor. Ortaköy’de hayata geçirdiğimiz yerleri bugüne kadar 400 binden fazla insan ziyaret etmiş. Bu nasıl halktan kopuk belediye oluyor. Millet Çarşısı’nda, İrfan Meclisi’nde yüzlerce etkinlik düzenlendi, binlerce insanlar geldi. Bize oy gelmeyen Cem evlerinin bakımını bile belediye olarak biz yapıyoruz ”diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yunusemre eski başkanından lüks makam odası açıklaması: Bit pazarından aldım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin