Youtube’ta Başarılı Olmanın Yolları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube Kanal Önerileri : Youtube kanalı oluştururken video fikri bulmakta zorlanabilirsiniz. Birçok yeni içerik üreticisi Youtube kanalı açarken video fikri bulmakta zorlanmakta. Bu yayında sizlere verdiğimiz kanal fikirlerini okuyarak detaylı bir düşünce elde edebilirsiniz.

Son zamanlarda popülerleşmeye başlayan kategorilerden biridir. Aldığınız yeni bir ürünün incelemesini yaparak Youtube kanalınıza video halinde yükleyebilirsiniz. Bu kategoride sermaye çok önemlidir pahalı bir ürün açılımı yapmak istiyorsanız güzel bir sermayeye veya güçlü bir sponsora ihtiyacınız vardır. Kanalınızı büyütüp isminizi duyurmaya başlarsanız birçok sponsor kapınızı çalışacaktır. Bu kategori ile Youtube’da büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Birçok izleyici vakit geçirmek için veya bir ürünü merak ettiğinden dolayı böyle videolar izlemektedir.

Hikayenizi Anlatın

Youtube’da en fazla ortalama görüntülenme süresine ulaşan kategorilerden biridir. Sizlerde bir hikayeniz varsa video çekerek anlatabilirsiniz. Herhangi bir sermayeye vs. ihtiyacınız yok sadece güzel bir mikrofon ile videonuzu seslendirerek hikayenizi anlatın. Çoğu kişi vakit geçirmek ve sıkıntısını gidermek amacı ile hikaye videoları izlemektedir. Günümüzde birçok kanal sadece hikayesini anlatarak ciddi yerlere gelmiştir. Sizlerde güzel bir mikrofon ve meraklandırıcı bir hikaye ile video çekip Youtube’a yükleyebilirsiniz. İlk başlarda bu kategoride biraz az izlenebilirsiniz. Zamanla düzenli video attıkça insanlar videonuzu görür ve ilgi duyar. Bu şekilde küçük bir kitle ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Hizmet ve Ürün Tanıtım Videoları

İzleyiciler bazen merak ettiği ürünlerin videolarını Youtube’da araştırmaktadır. Sizlerde bu fırsatı kullanarak ürün tanıtım ve hizmet videoları çekebilirsiniz. Bu kategorinin kitlesi düşük olsa da popüler bir ürünün tanıtımını yapıp videonuzu tutturabilirseniz milyonlarca izlenme alabilirsiniz. Bu kategori sabır gerektirmektedir, sürekli olarak ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımını yapmanız gerekiyor. Bir videonuz 100 200 civarı izlenirken diğer videonuz yüzbinlere hitap edebilir.

Soru Cevap Videoları

Youtube’da baştan beri izlenen ve milyonlarca kitlesi olan nadir kategorilerden biridir. Çoğu kişi vakit geçirmek açısından bu tür kategorilerden videolar izlemektedir. Sizlerde bir soru cevap kanalı açarak milyonlarca kitleye hitap edebilirsiniz. Çektiğiniz videoları ilk başta izleyen kişiler az olabilir. Youtube sizin uğraştığınızı ve düzenli bir şekilde video attığınızı fark ettiği zaman sizi daha fazla kişiye önerir ve daha fazla izlenmeye ulaşmanızı sağlar. Videonuzu çekerken düzenlemeye dikkat edin, izleyicilerinizi sıkmamaya ve eğlenceli bir soru cevap videosu yapmaya çalışın. Bu şekilde ortalama izlenme süresini artırıp daha fazla kişiye videonuzu gösterebilirsiniz.

Oyun Videoları

Birçok kişinin oyun kanalı kurma hayali vardır. Sizlerde biraz dişinizi sıkarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey biraz sabretmek ve izleyiciyi sıkmayacak bir şekilde videolar üretmek. Youtube düzenli bir şekilde video ürettiğinizi fark ettiği zaman sizi önerir ve daha çok kişiye önermeye başlar. Bundan dolayı videolarınızı düzenlemeye ve düzenli video atmaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüksek kitlelere ulaşmak hayal değil sadece biraz sabretmeniz gerekmektedir.

Eğitim Kanalı Çoğu insan bir şeyin  yapılışını veya incelemesini merak ediyorsa Youtube üzerinden araştırır ve hemen aklındaki soru işaretlerini düşürür. Sizlerde bir eğitim kanalı açarak milyonlarca izlenmelere ulaşabilirsiniz. Youtube üzerinde en fazla kazanca ulaşabileceğiniz kategorilerden biridir. Örneğin Valorant FPS Nasıl Arttırılır konusu bir eğitim konusudur ve çoğu kategoriden daha fazla kazançlıdır. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu kategoride hemen milyonlarca izlenmeye ulaşmanız mümkün değildir. Bundan dolayı sabırlı bir şekilde belirli bir konu üzerinden içerik üretmeniz gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Youtube’ta Başarılı Olmanın Yolları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin