Yeşil Manisa için Hollanda’ya çıkartma yaptılar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet ÜNSAL/ Manisa

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO), Yunusemre Belediyesi daha yaşanabilir bir Manisa için anlamlı bir projeyi hayata geçiriyor.

Herkes İçin Daha Yeşil Bir Gelecek Projesi, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) Şehir Eşleştirme-Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Programı II (TTGSII) kapsamında Manisa TSO ve Yunusemre Belediyesi heyeti Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da incelemelerde bulundu.

MTSO VE YEREL YÖNETİM İŞBİRLİĞİNİN İLK HAMLESİ

Hollanda inceleme gezisine Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağrı Tuatay, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Baki Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Bezci, Necdet Özgürler, Meclis Başkan Yardımcısı Gencay Esendağ, Proje ve İş Geliştirme Koordinatörü Mehmet Can Çakar, Basın Danışmanı Gökhan Aytaç, Yunusemre Belediyesi’ni Temsilen Özel Kalem Müdürü Seyit Ali Özmen, Proje Sorumluları Selma Oruç, Ahmet Sarıgül ve Mislata Belediyesi (İspanya), Valencia Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri katılım sağladı.

4 MİLYON LİRALIK PROJE

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Yunusemre Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen projeye Mislata Belediyesi (İspanya) Valencia Ticaret ve Sanayi Odası (İspanya) ortaklık ediyor. Yaklaşık 4 milyon TL tutarlı projenin inceleme ayağında heyet Amsterdam ve Rotterdam’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ÖRNEKLERİ İNCELENDİ

Gelecek nesillere çevre bilincinin aşılanması, suyun bilinçli kullanılması büyük önem arz ettiği proje kapsamında Manisa ile benzer sanayi yapısı ve nüfus yoğunluğu, iklim değişikliği ve şehirleşme etkileri yaşayan Mislata Belediyesi (İspanya) ile Valensiya Ticaret ve Sanayi Odası proje ortaklığı kurulan ekip, bu konuda Avrupa’da en iyi uygulama örneklerinin yer aldığı Amsterdam’da inceleme yaparak iyi uygulamaları yerinde görme fırsatı buldular. Şehir Plancısı ve Sürdürülebilir Amsterdam Kurucusu Cornelia Dinca rehberliğinde Amsterdam’daki yeşil enerji modellerini inceleyen heyet bu modellerin diğer şehirlerde uygulanabilirliği noktasında bilgi aldılar.

YEŞİL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ SUNUM YAPILDI

Ziyaretin ikinci gününde ise heyet Hollanda Türkiye Ticaret Odası Derneği ve Rotterdam Ticaret Odası ile görüşmelerde bulundular. Hollanda Türkiye Ticaret Odası Derneği kurucu başkanı Ethem Emre ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fred van der Weijde tarafından yeşil dönüşüm, akıllı şehirler, gri su gibi birçok konuda yaklaşık bir saat sunum yapıldı. Sunumda anlatılan modellerin ülkemize uyumu konusun da fikir alışverişinde bulunuldu.
Hollanda Türkiye Ticaret Odası Derneği ziyaretin ardından Rotterdam Ticaret Odası’nı ziyaret eden heyet Oda Yöneticisi Cor Bekker rehberliğinde Rotterdam şehrinin ve Hollanda’nın sürdürülebilir enerji politikası hakkında detaylı bilgi aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yeşil Manisa için Hollanda’ya çıkartma yaptılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin