Sevda Erdan Kılıç, Tahir Elçi davasını takip edecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetinin karar duruşması için heyet görevlendirdi.
Heyette yer alan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Cinayetin ilk işlendiği andan itibaren, yargılama süreci dahil bu cinayetin aydınlatılmasını istemeyen bir irade var ve bu iradeye karşı mücadelemiz devam ediyor” diye konuştu.

Eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetinin karar duruşması yarın Diyarbakır 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. CHP, duruşmayı takip için bir heyet görevlendirdi. Duruşmayı CHP adına Ankara milletvekilleri Aliye Timisi Ersever ile Okan Konuralp, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ile Yüksek Taşkın, Muğla Milletvekili Cumhur Uzun ve Trabzon Milletvekili Sibel Suiçimez takip edecek.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, karar duruşması öncesinde yaptığı açıklamada, şu çağrıyı yaptı:

“Yarın ki Tahir Elçi cinayetinin karar duruşması için partimizin görevlendirmesiyle Diyarbakır’a gidiyoruz. Dosya, tüm yönleriyle aydınlatılmadan, etkin bir soruşturma yürütülmeden karar aşamasına getirilmiş durumda.

Bu suikastten yargılanan 3 polis memuru ise savcının mütalası ile beraat ettirilmek isteniyor. bu katliam herkesin ve tüm kameraların gözü önünde gerçekleşti.
Tahir Elçi 28 Kasım 2015’te, Dört Ayaklı Minare’nin önünde ‘Biz bu tarihî bölgede birçok medeniyete beşiklik etmiş, ev sahipliği yapmış bu kadim bölgede, insanlığın bu ortak mekânında silah, çatışma, operasyon istemiyoruz’ dedikten hemen sonra öldürüldü. o, barışın, kardeşliğin elçisiydi.

Tahir Elçi cinayeti 2015’te Suruçla başlayan ve Ankara Gar Katliamıyla devam eden o karanlık sürecin devamıydı.
O karanlık sürecin yolunu döşeyenlerin siyasi bir operasyonuydu.

Cinayetin ilk işlendiği andan itibaren, yargılama süreci dahil bu cinayetin aydınlatılmasını istemeyen bir irade var ve bu iradeye karşı mücadele etmeye devam ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sevda Erdan Kılıç, Tahir Elçi davasını takip edecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin