Samsung Laptop Nasıl Sökülür?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Laptoplar için önemli nitelik veya özellikleri olan Samsung firması her zaman kalite, fiyat ve performans gibi özellikleriyle alıcının laptop konusunda aklına gelen ilk firmalardan birisi olmuştur. Verimli bir dizüstü bilgisayarın parlak temsilcisi. Bu markada dikkat çeken ilk özelliklerden biriside iyi bir renk çözümü mevcuttur. Siyah ve beyaz laptop tercihlerin arasında, sıcak, aynı zamanda çizilmelere karşı mükemmel bir koruma sağladığı bir gerçektir. Bu konuda https://slots-siteleri.com/ sitesi de dikkat etmektedir. Profesyonel anlamda güçlü, sağlamlık, kalite fiyat gibi özellikler sebebiyle Samsung bilgisayarları çok tercih edilebiliyor.

Samsung Laptop Sökülme Sebepleri

Gün geçtikçe hızlı bir şekilde teknoloji gelişiyor. Teknoloji denilince akla ilk gelen ürünlerden birisi de laptoplardır. Dizüstü bilgisayar alıcılarının akıllarına gelen bazı sorulardan biriside laptop hangi sebeplerden ve nasıl söküldüğüdür. Bu sebeplerden bir tanesi laptop un ısınmasıdır. Bu sebeplerden bir diğeri ise zamanla bilgisayarın eski hızına oranla yavaşlayıp, ağırlaşmasıdır. Yavaşlama ve ısınma problemlerine karşın uygulanması gereken bakımları uygulayıp, eski performansına dönüş yapılması gerekiyor.

Koreli üreticiler, her modeli birbirine benzemeyen yani birbirinden benzersiz özellikler ile tek tek donattılar. Her modelin Samsung dizüstü bilgisayarının sökülüp tamir edilmesi, Samsung laptopları ve o tür de talimatların kullanılması plastik kilitlemelere neden olacaktır.

Samsung Laptop Sökülürken Uygulanacak Adımlar

Samsung laptopun eski performansına dönmesi için gereken işlem temizleme işlemidir. Samsung laptoplarının yılda en az bir kez temizleme işlemi uygulanması tavsiye edilir. Buna bağlı olarak akla gelen öncelikli soru laptopun nasıl sökülüp temizlenmesidir. Temizleme işleminde nasıl söküleceği hakkın gereken adımlar şunlardır;

  • Laptop sökülürken ilk yapılacak adım laptopun elektrik fişini çekip elektrik kesintisi yapılmalıdır. Ayrıca bilgisayar güç kaynağı olan bilgisayar bataryasını da çıkarmak ikinci adımdır.
  • İlk iki adımı uyguladıktan sonra laptopu ters çevirip, DVD sürücüsünü tutan vidayı söküp, DVD-ROM kablosunu çıkarmalısınız. Ardından Winchesterı çıkarmak gerekiyor. Winchester alt kısımda yuvalı bir kapağın altındadır. Winchesterı çıkarmak için iki vidayı sökmelisiniz. Laptopun alt kısmında yer alan, kapak kısmının altında bulabilirsiniz. Çıkarmak için iki vidayı söküp Winchesterı çıkartınız.
  • Klavye ODD ve KBD adı verilen vidalar ile tutulur. Esc, F2, F8, Duraklat, Sil düğmesi ve labtopun gövdesindeki beş mandal herhangi bir plastikle tıklanır. Klavye kutunun üzerine doğru gelir ve konektörden çıkar. Konektör kaldırılır ve yukarı doğru çekilir.
  • Laptop alt kapağında kalan 19 vidayı söküp, klavye ve dokunmatik bölmelerin kapatmanız gerekir.
  • Son olarak toz, kir gibi problemler ısıl gres ile ortadan kaldırılır. Termal macun, plastik kartlar yardımıyla ince bir şekilde dikkatlice uygulanır.
  • Bir laptop un nasıl sökülmesi çok zor bir işlem değildir. Servis hizmetleri, garanti hizmeti verilen laptopların bağımsız işlemine olumsuz tepki verebilir. Ama garanti süresi dolmuş veya kapasitesini veya performans anlamında iyi sonuçlar vereceği sökme dizisi ve uyumu geliştirmek için samsung laptopu sökmeyi nasıl cihaz sahibi hakkında düşünmek zorunda acil durum problemini yok etmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung Laptop Nasıl Sökülür?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin