Rüyada kulak görmek ne anlama gelir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada kulak görmek, aranan Rüya Tabirleri başlıklarından biri oldu. Rüyalar, barındırdıkları sır ve gizem tarihin başlangıcından itibaren merak uyandırdı. Rüyaların yorumlanması tarihin başlangıcından itibaren hayatı ve geleceği planlamak için kullanılan bir yöntem olarak süregeldi. Öyle ki krallar ve yöneticiler ülke idaresini bile bu yorumlara göre belirlemeye çalışıyordu. Bununla ilgili yüzlerce efsane, hikaye ve masal bulunmakta. Rüyalar belki bilinçaltımızdakilerin yansıması veya başka bir şey. EGEPRESS Rüya Tabirleri ekibi, gördüklerimizi, seçkin rüya tabirleri kaynakları eşliğinde yanıtlıyor. Peki, gördüklerimiz nedir?

 

Rüyada kulak görmek; yaşanılan evin hanımına ya da akraba sayılan kadına, sadık, güvenilir ve yardıma koşacak olan dosta işarettir. Aynı zamanda hayırlı evlada, günahtan ve haramdan vazgeçmeye, helal olan mala yahut sevince ve sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanmaktadır. Rüyada kulağın kesildiğini görmek; yakını ya da akrabası olan bir kadının vefatına ya da hastalanmasına, kulağın büyüdüğünün görülmesi veya küçülmesi; akraba sayısında meydana gelecek artma, hısım kazanma ve eksilmeye ya da hısım kaybetmeye işaret eder. Rüyanızda kulağın sağır olmasını görmeniz; haklı olan tavsiye ve uyarıları dinlemiyor olduğunuzun göstergesidir. Eğer rüyanızda kulaklarınızı tıkadığınızı gördüyseniz; aileniz hakkında gıybet ve kötü söz işiteceğinize ve bunları önemsemeyeceğinize yorumlanır. Her yerde elinizin, kolunuzun ve kulağınızın olduğunu görmek yani deyim yerindeyse çok kulağı olmak çok laf, söz işitip bunları duymazdan geleceğinize işarettir. Rüyanızda herhangi birinin kulağını parmağınız ile tıkıyorsanız; onun arkasından konuşacağınıza işaret eder. Görülen kulağın kıllarla örtülü olduğunu görmek; yiğitliğe, cesarete, eş ve aile bireylerinin güzellik, iyilik, sağlık ve mutluluğuna delalet eder. Rüyada kulak görmek; dikkat etmeniz ve çevrenizde herkese güvenmemeniz gerektiği anlamı taşır. Görülen kulak aynı zamanda alacağınız bir haberdir. Rüyasında kulağında daha önce karşılaşmadığı bir değişiklik görmek bir kadınla tanışılacağına yorumlanır. Rüyada kulağına bir şey soktuğunu, başkası tarafından sokulduğunu ya da kulağına istemsiz bir şey girdiğini görmek, memnun olunmayacak bir haber işitileceğine işaret eder. Kulağını duymuyor olarak görmek, mensup olduğu dininden uzaklaşmasına ve kötü sözler sarf etmesine işarettir. Kulağına küpe taktığını veya taktırdığını görmek, eğer küpe kıymetli ve ziynet eşyası ise hayra; kıymetsiz ve kalitesiz malzemeden yapılmış ise, şerre tabir edilir. Bir başka rivayete göre de: Kulak görmek evlat sahibi olunmaya, mal ve rütbeye erişmeye işarettir. Eğer kişinin rüyasında kulağı kesiliyorsa ve kulağı yok oluyorsa, yeryüzünde karşılaşacağı fesat ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyada kulağı olduğu halde bir kulağının daha olduğunu görmesi; rüya sahibinin arzu ettiği ve olması çaba harcadığı bir şeye ulaşacağı anlamı vardır. Fazlalık olan kulak güzel ise olmasını istediği şey de hayırlı olacaktır denmiştir.

Rüyada Kulak Görmek Nedir?

Rüyada kulak görmek, bazı tabircilere göre rütbe, evlat ve mal olarak yorumlanmıştır. Rüyanın yorumu bazen de din, ilim, gurur duyulan çocuk ve akraba anlamına gelmektedir. Rüyada görülen kulak büyümesi, güzelleşmesi ya da kulağa nur girip çıkması, rüya sahibinin Allah’ın emirlerine itaat ettiği anlamına gelir. Ancak rüyasında kulağına korkunun girdiğini ya da çıktığını veyahut ta kulağın küçük olduğunu gören kişinin sapıklık yapacağına ya da Allah’ın gazabını kazanacak bir olayın yanında bulunacağına işaret eder.  Rüyada kulağının kesildiğini ya da yokluğunu gören kişisinin ise fesat biri olduğuna delalet eder.

Rüyada Kulak Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada kulak görmek çok farklı şekillerde olabildiği için yorumu da görülen rüyaya göre yapılmaktadır. Rüyasında kulağının üzerinde bir kulak daha olduğunu gören kimsenin çok istediği bir şeye ulaşacağına alamet eder. Aynı zamanda istenilen bu şeyin de çok hayırlı bir şey olduğuna yorumlanır. Rüyada birden fazla kulağının olduğunu giren kimse için ise rüya bu kişinin çok farklı ilim dallarına yöneleceğine alamet eder.

Bazı tabircilere göre ise rüyada görülen kulak, küpe gibi takılara yorumlanır. Rüyasında kulağının hayvan kulağına benzediğini gören kişi için rüya hayırlı değildir. Bu kişiye başkaları tarafından gösterilen hürmet azalır ya da rütbesi elinden alınacak anlamına gelir. Rüyada kulak görmek ayrıca erkek biri için hanımı, kızı ya da başka bir kadın olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Kulakta Fazlalık ya da Eksiklik Görmek Neye İşarettir?

Rüyada kulakta fazlalık ya da eksiklik görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada kulakta eksiklik görüldüyse rüyayı gören kişinin hanımında ya da kızında yaramaz işler meydana geleceğine işaret eder. Rüyada kulakta fazlalık görülmesi ise rüya sahibinin eşinde ya da kızında aşırılık meydana geleceğine yorumlanır. Rüyada kulağını yarım gören kişinin ise zevcesinin öleceği anlamına gelir.

Rüyada Kulağının Sağır Olması Ne Demek?

Rüyada kulağının sağır olduğunu görmek, rüya sahibinin dininde fesat olduğuna alamet eder. Aynı zamanda kişinin küfür etmeye meyilli biri olduğunun habercisidir. Tam tersine rüyada kulağın iyi işitmesi ise kişinin anlayışlı, dindar, sıhhatli ve ilim sahibi biri olduğuna alamet eder.  

Rüyada Kulağının Kesik Olduğunu Görmek Tabiri

Rüyada kulağının kesik olduğunu görmek rüya sahibinin hanımına ya da kızına bir başkası tarafından hile yapılacağına alamet eder. Rüyasında sadece bir kulağını olduğunu gören kimsenin yakın çevresinden bir kadının öleceğine işaret eder.

Rüyada kulak görmek bazen de güzel haberlere işarettir. Kişi rüyasında eğer iki kulağı da birbirine benzerse ve çok güzeller ise sevindirici ve memnun kalacağı bir haber alacağına yorumlanır. Ancak kulaklar çirkinse ve birbirine benzemiyorsa rüya sahibinin kötü haber alacağı anlamına gelir.

Rüyada Büyük Kulak Görmek Nedir?

Rüyada büyük kulak görmek ise rüyayı gören kişinin olayları can kulağıyla dinlemesine ve her şeye ilgi duyduğuna, söz dinleyen biri olduğuna yorumlanır. Rüyada küçük kulak görme ise kişinin söz dinlemeyen biri olduğuna işaret eder. Rüyada kulak çekmek ise kişinin nasihat veren biri olduğuna alamet eder.

Rüyada Kulak Çınlaması Görmek Neye Yorumlanır?

Rüyada kulak çınlaması görmek, rüyada kulağı çınlayan kişinin anıldığına delalet eder. Eğer rüyada kişinin kulağı delik ise bu kişinin her şeyi bildiğine ve her şeyden haberdar olduğuna tabir edilir.

Rüyada Kulak Kiri Temizlemek Nedir?

Rüyada kulak kiri temizlemek rüyayı gören kişinin sevindirici bir haber alacağına işaret eder. Rüyada kulak kiri yemek ise kişinin tövbe edeceğine, hasta ise hastalığının iyileşeceğine tabir edilir. Ayrıca rüyada kulağa küpe takmak ise hem kadın hem de erkek için hayırlı bir rüyadır. Küpeler kötü ya da paslı ise rüya kişinin üzüleceğine yorumlanır. Ancak küpeler çok değerli ise kişi için hayırlara yorumlanan bir rüyadır. Rüyasında kulağının kıllar ile kaplı olduğunu gören kimsenin ise yiğit olduğuna, kendisinin, eşinin ve aile fertlerinin güzellik ve iyilik yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada kulak görmek hanım, kız evlat, teyze, hala gibi kişilere yorumlanmaktadır. Ayrıca kişinin gördüğü rüyaya göre de farklı tabirler yapılmaktadır. Bazen iyiye bazen de kötüye yorumlanan rüya, farklı rüya tabircilerine göre de farklı anlamlar içermektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Rüyada kulak görmek ne anlama gelir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin