Mahkeme, Sancaklıbozköy’de kurulmak istenen OSB için iptal kararı verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manisa 2. İdare Mahkemesi, Şehzadeler Sancaklıbozköy’de kurulmak istenen Organize Sanayi Bölgesi için iptal kararı verdi.

Kuzey yarım kürenin ilk kirazını dünyaya sunan ve verimli tarım arazilerine sahip Sancaklıbozköy’de kurulmak istenen sanayi alanına karşı, tarım alanlarının korunması için Manisa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Çevre Derneği’nin açtığı davada işlemin iptali kararı verildi.

Manisa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Çevre Derneği Başkanı Ali Suat Ertosun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sancaklıböy’de ‘Sanayi Alanı’ kurulmasına ilişkin işlemin iptali için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na karşı derneğimiz ile üyelerimiz Süheyla Ertosun ve Osman Kurbanoğlu tarafından açılan, Manisa Büyükşehir Belediye Bsşkanlığı’nın davalı bakanlık yanında müdahil olduğu dava da lehimize sonuçlanmıştır.

Böylece kirazın ilk çıktığı, kiraz borsasının kurulduğu Sancaklıbözköy’le ilgili üçüncü ve son dava da lehimize sonuçlanmış olmaktadır. Şimdi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan, Sancaklıbozköy’de ‘Sanayi Alanı’ kurulmasına ilişkin meclis kararını geri almasını, istinaf ve temyiz yoluna başvurmamasını istiyoruz. Amacımız Sancaklıbozköy’de ‘Sanayi Alanı’ kurulmaması, böylelikle kiraz ve tarım arazilerinin kurtarılmasıdır” ifadelerini kullandı.(Manisa Sekiz Haber)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mahkeme, Sancaklıbozköy’de kurulmak istenen OSB için iptal kararı verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin