Luisa İsminin Anlamı Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Luisa İsminin Anlamı Kız çocuğu için isim tercihi yaparken anne ve baba adaylarının isim listeleri içerisinden tercih gerçekleştirmeye çalıştıkları görülmektedir. Oldukça fazla isim seçeneğinin  bulunması anne ve baba adaylarının aklının karışmasına neden olabilmektedir. Dünyaya yeni gelen bebeklerine en hoş ismi vermek isteyen ve onun bu isimle güzel bir ömür sürmesini isteyen ebeveynlerin isim araştırması yaparken sıkı bir seçim yöntemine gittiği görülmektedir.

Aynı zamanda kimi ebeveynlerin de anlamı güzel ve söylenişi yabancı bir isim gibi olan bir ismi de çocuklarına koymak istediklerini görülebilmektedir. Bu sebeple araştırma içerisine girerken ailelerin karşısına Luisa ismi de çıkmaktadır. Yabancı bir isim gibi gelmesi ve pek çok yerde beğenilmesi sebebiyle Luisa ismi oldukça sık araştırılan ve merak edilen isimler arasında yer almaktadır.

Luisa ismi ile ilgili olarak ilk merak edilen konu Luisa isminin anlamı nedir? sorusunun cevabı olmaktadır. Luisa ismi hakkında kapsamlı bir araştırma gerçekleştirildiğinde Luisa isminin anlamı için birbirinden farklı anlam yorumları yapıldığı görülmektedir. Bu yorumlar arasında en çok bilinen ve pek çok kişinin hoşuna giden ilk anlam   şanlı savaşçı, ikinci anlam savaşan, üçüncü anlam mertliğiyle savaşan, dördüncü anlam savaşmaktan korkmayan, altıncı anlam korkusuz, yedinci anlam kahraman, sekizinci anlam ise kahramanlığıyla bilinen olarak öne çıkmaktadır.

Bu ismin kullanım sıklığı oldukça fazla olarak bilinmektedir.  Ancak Türkiye içerisinde  hiç kimsenin Luisa ismini kullandığı görülmemektedir. Türkiye’de 0 kişinin Luisa ismine sahip olduğu kayıtlara geçmiştir. Son bir yıl içerisine bakıldığında Luisa ismini kimsenin kullanmamış olması sebebiyle bu isim tercih edilen isimler arasında yer alamamıştır. En çok kullanılan kız çocuğu isimleri listesinde 15696. sırada, en çok tercih edilen isimler listesinde ise 36212. sırada Luisa ismi yer almaktadır.

Luisa ismi ile ilgili analiz gerçekleştirilirken öncelikle Luisa isminin kişilik özellikleri göz önüne getirilmelidir. Bu isme sahip olan kişilerin mutlu, saygılı, sessiz, merhametli, yumuşak başlı, yoğun duygulara sahip, yaratıcı, yalnızlığı seven, empati kuran, hayal gücü yüksek, inancı yüksek, romantik ve son derece uyumlu kişiler olduğu görülmektedir. Luisa isminin olumlu özellikleri arasında aynı zamanda ince düşünceli olmak da bulunmaktadır.

Luisa ismine sahip olan kişilerin son derece anlayışlı  ve dost canlısı oldukları da bilinmektedir. Konuşma noktasında da Luisa ismine sahip kişilerin özel bir yeteneği olduğu da düşünülmektedir. Bu isme sahip olan kişiler karşılarındaki kişiler ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmekte ve iletişim sırasında herhangi bir soruna sebep olmamaktadırlar. Bu nedenle Luisa ismine sahip olan kişilerin iletişim kabiliyeti oldukça fazladır.

Fakat Luisa  isminin olumsuz yönleri olduğu da görülebilmektedir. Beklenmedik kararlar alıyor olmaları ve öngörülemeyen düşüncelerinin olması da  bu isme sahip olan kişilerde görülen olumsuz özellikler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda oldukça inatçı oldukları konular olduğu da görülebilmektedir. Bu isim pek çok çocuğa verilmek üzere tercih edilebilecek isimlerden biridir ancak çocuğunun olumsuz özellik taşımasını istemeyen kişilerin ismin olumsuz yönlerini incelenmesi  de faydalı olacaktır. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde  Luisa isminin son derece olumlu anlamları taşıdığı ve olumlu özelliklerini çok daha sık yansıdığı görülmektedir.

Luisa ismi ile ilgili merak edilen diğer nokta da Luisa isminin harf analizi olmaktadır. İsim içerisinde yer alan L harfi hakimliği, U harfi atılganlığı ve enerjikliği, İ harfi sağduyulu olmayı, S harfi hassasiyeti ve duygusallığı, A harfi uysallığı çağrıştırmaktadır. İsmin içerisinde yer alan harflerin anlamlarına bakıldığında bu isim olumlu enerjisi olan isimlerden biri olarak görülmektedir.

Luisa isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça

Luisa ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Luisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Luisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Luisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Luisa ismini kullanan bulunmamaktadır.

Luisa isminin Türkiye sıralaması

Luisa en çok kullanılan 36212. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 15696. isimdir.

Luisa isminin Harf Analizi

Kişiye Luisa ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Luisa İsminin Numerolojisi

Luisa isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
U: yirmi beş
İ: on iki
S: yirmi iki
A: bir
TOPLAM: 75

Luisa ismi İspanyolca kökenli bir isim olup, “ünlü savaşçı” anlamına gelir. İşte bazı ünlü Luisa isimleri:

  1. Luisa Fernanda Rudi: İspanyol siyasetçi. Aragón Özerk Topluluğu’nun eski başkanıdır.
  2. Luisa Casati: İtalyan aristokrat ve sanat destekçisi. 20. yüzyıl başlarında tanınmış bir figürdü.
  3. Luisa Mattioli: İtalyan aktris ve film yapımcısı. Eski James Bond oyuncusu Roger Moore’un eski eşi.
  4. Luisa Ranieri: İtalyan oyuncu. “L’Amico di Famiglia”, “Letters to Juliet” ve “Ferrari” gibi filmlerde rol aldı.

Bu isimler, Luisa ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnek olarak verilebilir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Luisa İsminin Anlamı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin