Heval İsmi Ne Anlama Gelir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürtçe olan Heval isminin anlamı bu ismi beğeen ve çocuklarına bu simi koymak istyenler tarafından arama motorlarına sıkça aranmaktadır. Bu yüzden ”Heval isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabı birçok aile tarafından merak edilir. Heval isminin birbirinden güzel birçok anlamı vardır. Heval ismi başta arkadaşi dost ve yoldaş anlamlarına gelir. Güzel anlamlara sahip olan ve kulağa hoş gelen bu isim aileler tarafından doğacak bebeklerine verilebilir.

Uzmanlar isimlerden yola çıkarak karakter analizi yapabilir. Heval isminin anlamı uzmanlar tarafından incelendiğinde bu isme sahip olan insanların detaylara çok takıldığı, mükemmeliyetçi, espiri ve mizah anlayışı gelişmiş insanlar oldukları söylenebilir. Aynı zamanda disiplin ve düzen yaşamlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Romantik ilişkilerinde seçici davranmalarıyla ön plana çıkarlar.

İsim konulurken dikkat edilen bir diğer nokta ise söz konusu ismin popülerlik oranıdır. Heval ismi ülkemizde sık kullanılan isimler arasında yer değildir. Heval ismi Türkiye’de en çok kullanılan 2.746. isimdir. Kız isimleri arasında ise 1.248. sırada yer alır. Ülkemizde toplamda 1.080 kişi Heval adına sahiptir. Bu insanların 179’u İstanbul’da yaşar.

İsimler üzerinden harf analizi yapmak isim verirken dikkat edilebilir. Heval isminin harf analizine bakacak olursak; H harfinin sakin ve durağan, E harfinin mücadele etmeyi, V harfinin kendi içine dönük, A harfinin atılgan ve enerjik, L harfinin ise sanatsal yetenek anlamlarına geldiği bilinir. Heval ismindeki kişiler sakin ve durağan yapıları, içe dönük yapısının yanı sıra enerjik yapıları sayesinde hayatlarını pozitif şekilde yaşarlar.

Uzmanlara göre Heval isminin analizi sonucunda bu isimdeki insanların tutumlu, mantıklı davranan, disiplinli, titiz, gerçekçi, sabırlı, el becerisi yüksek, prensipli, çalışkan, pratik zekalı, anlayışlı, zeki ve amacına düşkün oldukları söylenebilir. Ancak bu insanların aşırı gururlu, geri planda kalamayan, ön planda olmak isteyen ve eleştirilerden hoşlanmayan gibi olumsuz özellikleri de bulunur. Fiziksel anlamda düşünecek olursak, Heval ismindeki insanlar büyük ve etkileyeci gözler, kıvrımlı burun yapısı, köşeli çeni yapısına sahip oldukları gözükür. Aynı zamanda kısık ses tonu, koyu renkli, gözlü ve kalın ve gür saçlara sahip oldukları söylenebilir.

Heval ile benzerlik gösteren diğer isimlere bakacak olursak; Havle, Hevi, Hevva, Hevidar, Heves, Şeval, Neval, Seval ve Şevval örnek gösterilir. Ayrıca Neval, Hevin, Heyal, Habil, Hamil, Hürsel, Habil ve Halil benzer erkek isimlerine örnek gösterilebilir. Bebeğinize çift isim vermek istiyorsanız, bu örneklere göz atarak karar verebilirsiniz. Aynı zamanda erkek ve kız çocuklarına birbirine uyan isimler vermek isteyen ebeveynler de göz atabilirler.

Heval ismindeki insanların iş yaşamında başarılı olması, hırslı olması, sevdiklerine karşı yakın davranmaları bu ismin tercih edilebilirliğini artırır. Kürtçe kökenli olan bu isim Türk toplumlarında da tercih edilir. İsimler bebeklere verilirken anlamlarına dikkat edilir. Heval ismi de birçok ebeveyn tarafından çocuklarına verilir.

Heval isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dost,   yoldaş, arkadaş
  • 2 – Arkadaş, Yoldaş, Dost anlamlarını taşır.

Cinsiyeti: Kız

Cinsiyeti: Erkek

Kökeni: Kürtçe

Heval ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Heval ismini kullanan 1.080 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Heval ismini kullanan 179 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Heval ismini kullanan 59 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Heval ismini kullanan 55 kişi bulunmaktadır.

Heval isminin Türkiye sıralaması

Heval en çok kullanılan 2746. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1248. isimdir.

Heval isminin Harf Analizi

Kişiye Heval ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır, olmazsa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır, soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

H: on
E: altı
V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 59

54005

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Heval İsmi Ne Anlama Gelir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin