Her şey mi, Herşey mi? Nasıl Yazılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her şey mi? Herşey mi? nasıl yazılır sorusu kullanıcılar tarafından sık aranan kelimeler arasında yer alıyor. TDK sözlüğünde de sık olarak aranan kelimelerin başında “her şey” sözcüğü geliyor. Her şey kelimesi nasıl yazılır? Sorusuna TDK sözlüğünde örnek göstererek yanıt veriyor. Peki her şey birleşik mi yazılır, ayrı mı yazılır? Bu sorunun cevabına birlikte bakalım. Her şey kelimesinin yazımı sık olarak karıştırılan kelimeler arasında yer alıyor. Bu kelimenin yazılışı ile ilgili Türk Dil Kurumu detaylı bir açıklama yapmış ve örnekler ile bu kelimenin doğu yazılışını bizlere aktarmıştı. ‘her şey’ kelimesinin yazımı ile ilgili tüm bilgileri sizin için araştırdık.

Her Şey Nasıl yazılır?

TDK sözlüğü içerisinde “herşey” şeklinde arama yapan kişilerin karşısına “Bu sözcük bulunamadı.” şeklinde bir uyarı çıktığını görüyoruz. Türk Dil Kurumu sözlüğünde “herşey” değil “her şey” şeklinde bir kelime bizleri karşılıyor. “Her şey” kelimesi TDK sözlüğüne göre ayrı yazılır.

TDK Her Şey Örnekleri

Türk Dil Kurumu sözlüğünde her şey kelimesinin yazımı ile ilgili aşağıdaki örnekleri görüyoruz. Örnek 1: Her şeyin vakti var Örnek 2: Her şeyin yenisi, dostun eskisi TYT İle Alan Bölümler: 2 Yıllık İlahiyat Bölümü Baktığımız zaman “her şey” kelimesinin birlikte değil ayrı bir şekilde yazıldığını görüyoruz. Bu kelimenin doğru yazımı “her şey” şeklinde karşımıza çıkıyor.
Herşey geçti: YANLIŞ
Her şey geçti: DOĞRU

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Her şey mi, Herşey mi? Nasıl Yazılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin