Erkeklerde Cinsel Gücü Arttıran Egzersizler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cinsel yaşamda günlük hayatta kullandığınız pek çok kası aynı anda kullanırız. Eğer bu kaslar zayıflarsa ya da yeterince gelişmez ise çabuk yorulma, sertleşme kaybı ya da erken boşalma gibi istenmeyen problemler ortaya çıkabilir. Bizde bu yüzden erkeklerde cinsel gücü arttıran egzersizler yazısını hazırladık.

Cinsel yaşamda günlük hayatta kullandığınız pek çok kası aynı anda kullanırız. Eğer bu kaslar zayıflarsa ya da yeterince gelişmez ise çabuk yorulma, sertleşme kaybı ya da erken boşalma gibi istenmeyen problemler ortaya çıkabilir. Bizde bu yüzden erkeklerde cinsel gücü arttıran egzersizler yazısını hazırladık.

Bu istenmeyen sonuçların doğmaması ve yatakta çok daha güçlü ve hazır bir performans sergilemenin yolu birkaç basit egzersizi düzenli yapmaktan geçmekte. Bu yazımızda dünya çapında çeşitli araştırmalar ile ortaya çıkan erkekte cinsel gücü arttıran egzersizleri açıklıyor olacağız.

Kegel Egzersizi

Erkekte cinsel performansı en fazla etkileyen kaslar PC ve pelvik kaslarıdır. Bu kasların zayıflaması cinsel sorunları ve ileri yaşlarda idrar sorunlarını birlikte getirir.

PC kaslarını güçlendirmek daha sert bir sertleşme ve boşalma zamanını kontrol etmeye yardımcı olmaktadır.

Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır?

Kegel egzersizini yapmak için ilk olarak PC kasını fark etmeniz gerekmektedir. Bunun adına idrar yaparken idrarınızı tutup bırakarak bu kası hissedebilirsiniz.

Hissettikten sonra kası sıkıp bırakma işini idrar haricinde de yaparak geliştirmeye başlarsınız. PC kasını sıkabildiğiniz kadar sıkın ve sonra bırakın böylelikle gelişim hızlı olacaktır.

Başlangıçta bir iki saniye kadar sıkabilirsiniz fakat belirli bir süre sonra bu süre on saniye kadar çıkacaktır.

Bu kasma gevşetme işini başlangıç peş peşe yirmi defa yapın. Gün içerisinde ise üç ya da dört defa tekrarlayın. İlerleyen dönemlerde ise bu sıklığı yavaş yavaş arttırın. İdeal olanı ise on saniye sıkıp peş peşe elli tekrar yapmaktır.

Cinsel Performansı Arttırmak İçin: Pelvic Lift Egzersizi

Pelvik kası cinsellik bakımından en önemli kaslardan birisidir. Pelvic lift hareketi ile kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Harekete başlamadan önce sırtüstü yatın, ellerinizi yanlara uzatın, dizlerinizi büyük.

Nefes alın, kalçalarınızı vücudunuz ve bacaklarınız düz olacak biçimde resimdeki gibi (köprü) kaldırın. On saniye kadar bekleyin ve nefesinizi vererek tekrar sırtüstü pozisyona gelin. Bu egzersizi üç set ya da on beş defa yapabilirsiniz.

Upward-Facing Dog Egzersizi

Upward facing dog egzersizi bir yoga hareketidir. Pelvik kaslarının esnemesine ve karın kaslarının güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Yüzüstü yatın ayaklarınızın üstü yere değsin, nefes alın ve kollarınızı dik tutarak görselde bulunan pozu alın. On saniye kadar aynı pozda bekleyin ardından nefesinizi vererek vücudunuzu yere yatırın. Cinsel performansı arttırmak için bu egzersizi 3 set halinde on beş defa yapabilirsiniz.

Reclined Butterfly Rose

Çok sayıda alt karın ve iç bacak kasının gelişmesine yardımcı olan ve pozisyonları kolaylaştıran yardımcı olan ve pozisyonları kolay hale getiren bir egzersizdir. Sırt üstü yatın dizlerinizi bükerek bacaklarınızı karnınıza yaklaştırın. Ellerinizi bacaklarınızın arasından geçirerek ayaklarınızı tutun ve görselde bulunan pozisyonu alın.

Plank Duruşu

Üst bacak, kalçalar, uyluk ve karın kaslarını en içlerini güçlenmesini açıcısından basit ve etkili bir egzersizdir.

Lying Leg Raises

Kasık bölgesinde bulunan kasları ve karın kaslarını güçlendirmek için son derece etkili bir egzersizdir. Sırtüstü düz biçimde uzanın ve bacaklarınızı doksan derece kaldırın. Üç set halinde on beş defa yeterli olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erkeklerde Cinsel Gücü Arttıran Egzersizler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin