DİSK, TÜİK’i protesto etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun enflasyon rakamlarını protesto etmek üzere kurum binasının önünde toplanan üyelerine hitaben yaptığı konuşmada şunları belirtti:

“TÜİK’in bugün açıkladığı enflasyon rakamları, halkın hissettiği enflasyon gerçeğini yansıtmaktan çok uzak. TÜİK’in asli görevi, enflasyonu gerçek rakamlarıyla açıklamak ve böylece bütün kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirmektir. Ancak bugün açıklanan haziran ayı enflasyon rakamı olan 1.64, gerçek yaşamla ne kadar uyumlu olduğunu bu ülkede yaşayan herkes bilmektedir.”

Çerkezoğlu, rakamlarla oynanarak enflasyonun düşmeyeceğini vurgulayarak şunları ekledi:

“Gerçeklerin üstü örtülemez. Bu ülkede herkes, her gün bu yüksek enflasyonu, hayat pahalılığını hissediyor ve yaşıyor. İktidarın yapması gereken şey, bu yüksek enflasyon karşısında gerçek rakamları baskılamak değil. Ücretleri ve talebi baskılayarak enflasyonu düşürmeye çalışmak da çözüm değil. Türkiye’de enflasyonun sebebi ücretler değil; dolarizasyon, aşırı şirket karları ve arz problemleridir. Gerçek bir mücadele için bu konuda adım atılması gereklidir.”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyeleri de TÜİK’in enflasyon rakamlarını protesto etti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
DİSK, TÜİK’i protesto etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin