Cengiz Ergün’ün 15 yıllık saltanatı son mu buluyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manisa’daki her kesimden seçmenin büyük sempatisini kazanan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, karşısındaki Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün’ün 15 yıllık tahtını sallıyor.

Tüm Türkiye, yerel yönetimleri belirlemek için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde sandık başına gidecek. Seçimlere sayılı günler kala birçok ilde ve ilçede adaylar çalışmalarını yoğunlaştırırken, Manisa’da şimdiden değişim rüzgarları esmeye başladı. Bir dönem Manisa Belediyesi olmak üzere, son iki dönem de Manisa Büyükşehir Belediyesi koltuğunda oturan Cengiz Ergün’ün 15 yıllık iktidarı, sağ seçmeni de etrafında toplamayı başaran CHP’li Ferdi Zeyrek tarafından zora sokuldu.

BİNLERCE SAĞ SEÇMENDEN AÇIK DESTEK

Gittiği her ilçede ve her mahallede sevgi seli ile karşılaşan, kısa sürede halkın büyük sempatisini toplayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek’e, sağ seçmenden de açık bir şekilde destek gelmeye devam ediyor. Seçim çalışmalarında “Sağcıyım ama bu kez oyum senin”, “Bu zamana kadar hep Cengiz Ergün’e oy verdim ama bu kez oyum senin”, “AK Partiliyim ama seni destekliyorum” gibi birçok destekle karşılaşan Ferdi Zeyrek isminin bu yükselişi, halk arasında “Cengiz Ergün’ün 15 yıllık tahtı sallanıyor mu?” sorusunu gündeme getirdi.

ANKETLER “FERDİ ZEYREK” DİYOR

Yüksek su fiyatları, trafik sorunu, ulaşım, imar, Kartlı Su Sayacı çilesi, yetersiz altyapı gibi onlarca sorunla boğuşan Manisalıların adeta kırmızı kart gösterdiği Cumhur İttifakı adayı olan MHP’li Cengiz Ergün’e karşı, her görüşten seçmeni tek çatı altında toplamayı başaran ve adeta Manisa ittifakı oluşturan Ferdi Zeyrek’in bu başarısını, anketler de doğrular nitelikte.

İYİ PARTİ OYLARI DA FERDİ ZEYREK’E YÖNELDİ

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, araştırma şirketlerinin anket çalışmaları da yoğunlaştı. Asal Araştırma’nın son seçim anketine göre, İYİ Parti’nin oyları Manisa’da gerilerken CHP oylarını Manisa’da yükseltti. Manisa’da İYİ Parti seçmeni Büyükşehir’de kazanmaya yakın gördüğü Ferdi Zeyrek’e yöneldi.

Asal Araştırma Direktörü Adem Belede, 21-29 Ocak tarihleri arasında 26 ilde yaptıkları anket çalışmasının ayrıntılarına paylaştı. Belede, İYİ Parti’nin oylarının 2019’daki yerel seçime göre 16 ilde gerilediğini belirtti. Manisa’da İYİ Parti seçmeni Büyükşehir’de kazanmaya yakın gördüğü Ferdi Zeyrek’e yöneldi.

SOKAK DA “FERDİ ZEYREK” DİYOR

Öte yandan Manisa’da yapılan sokak röportajlarında da her kesimden seçmenin CHP’li Ferdi Zeyrek’e açık desteği görülüyor. Sokak röportajlarında mikrofonlara konuşan ve “AK Partiliyim”, “MHP’liyim”, “İYİ Partiliyim”, diyerek oyunu Ferdi Zeyrek’ten yana kullanacağını dile getiren vatandaşların bu ilgisi de Manisa’da değişime susamışlığı gözler önüne seriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cengiz Ergün’ün 15 yıllık saltanatı son mu buluyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin