Başkan Durbay: Bizden önceki yönetimin kararını uyguluyoruz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, belediyeye ait taşınmazların ihale edilerek kiralanması için Ömer Faruk Çelik döneminde Encümenin aldığı kararı uygulamaya başladı. Sözleşmesi biten ve bitecek olan kiracılara tebligatlar gönderildiğini kaydeden Başkan Durbay “ Yasal olarak önceki yönetimin aldığı kararı uygulamak zorundayız” dedi.

 

Şehzadeler Belediyesi’nin taşınmazlarını çok düşük rakamlara kullanan kiracılar için 10 yıldır yapılmayan kiralama ihalesinin yeniden yapılması için harekete geçildi.

 

Ömer Faruk Çelik başkanlığında 19 Eylül 2023 tarihinde yapılan Encümen Toplantısı’nda belediye taşınmazlarının kira ihalesinin yapılması için oybirliğiyle alınan karar, yeni yönetimle birlikte uygulanmaya başlandı. Önceki dönem Encümen’in aldığı kararı uygulayan yeni yönetim,  kira sözleşmesi biten ve bitecek olan belediyenin taşınmazlarındaki kiracılara, yapılacak olan ihale ile ilgili tebligatlar göndermeye devam ediyor.

“SAYIN ÇELİK BAŞKANLIĞINDAKİ ENCÜMENİN ALDIĞI KARARI UYGULUYORUZ”

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu“ Belediyemizin muhtelif mahallelerde bulunan taşınmazları uzun yıllar çok düşük ve komik bedellerle ihale yapılmadan kiraya verilmiş. Sayıştay denetçileri,  bizden önceki dönemlerde belediyemizde yaptığı incelemelerde taşınmazların ihale yapılmadan çok düşük rakamlara kiralanarak kamunun zarara uğratıldığını raporunda belirtmiş ve taşınmazların ihale yapılarak kiralanması gerektiği uyarısında bulunmuş. Bununla ilgili de önceki dönem belediye başkanı Sayın Ömer Faruk Çelik başkanlığında 19 Eylül 2023 tarihinde toplanan belediye Encümeninde oybirliğiyle kira sözleşmesi biten taşınmazların, ihalelerinin yeniden yapılması kararı alınmış.

 

“ÖDEMELERİNİ DÜZENLİ YAPAN, NORMAL KİRA ÖDEYEN ESNAFIMIZIN HAKKINI GÖZETECEĞİM”

“Yasal olarak önceki yönetimin aldığı kararı uygulamak zorundayız. Önceki yıllarda değerinin çok çok altında kiralanan yerlerin kira bedellerini olması gerekene çekmek zorundayız. Onun haricinde hiçbir iltimas olmadan belediyenin mülkünü normal kira ücretiyle kiralayıp, ödemelerini düzenle yapan kiracılarımızın da hakkını gözetmek için elimizden geleni yapıyoruz. Onları mağdur etmeden süreci tamamlamayı planlıyoruz. Ben belediyenin mülkünü usulüne uygun kiralayan ve işini doğru yapan esnaflarımızın yanındayım. Onlara hiç bir mağduriyet yaşatmamak için elimden gelen gayreti gösteriyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başkan Durbay: Bizden önceki yönetimin kararını uyguluyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin