Rojhat İsminin Anlamı Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürtçe olan Rojhat ismi arama motorlarında en çok merak edilenler arasında. Rojhat İsminin Anlamı Türkiye’de pek çok kişi isim seçimi gerçekleştirirken anlamı bilinmeyen ya da daha önce duyulmamış isimler arasından tercih yapmaktadır. Kürtçe bir isim olan ve pek çok kişi tarafından merak edilen, anlamı bilinmeyen ve dikkat çeken isimlerden biri de Rojhat ismi olmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Rojhat isminin anlamı nedir? Sorusu cevaplandırıldığında bu soruya pek çok yanıt vermek mümkündür.

Hem kız hem de erkek çocuklarına kullanacağım Kürtçe kökenli isimlerden biri olan Rojhat isminin anlamları arasında ilk sırada güneşin doğumu, ikinci sırada güneşin doğduğu, üçüncü sırada ise gün geldi anlamları yer almaktadır.

Bu isim hakkında merak edilen bir diğer soru ise Rojhat isminde kaç kişi var? Sorusudur. Türkiye’de paylaşılmış olan isim istatistiklerine bakıldığında Türkiye’de bu isme sahip olan 6938 kişinin bulunduğu görülebilmektedir. Bu kişilerden 777 tanesi İstanbul’da, 59 tanesi Ankara’da, 197 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır. İsim verilerinden yola çıkarak elde edilebilecek bir diğer bilgi ise Rojhat isminin Türkiye sıralaması olmaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesi incelendiğinde Rojhat isminin 1282. sırada yer aldığı görülmektedir. Hem kız hem de erkek çocuklarında tercih edilebilecek olan isimler listesinde ise 79. sırada bu isim bulunmaktadır. Son bir yıl içerisinde pek çok kişi bu ismi tercih ettiği ve çocuklarına verdiği için ismim popülaritesinde artış gözlemlenmektedir.

Ancak isim seçimleri gerçekleştirirken hem ismin anlamını hem de karakter hilesine bakılmalıdır. Bu bilgi doğrultusunda Rojhat isminin karakter analizi de büyük önem arz etmektedir.

Bu ismin olumlu yönleri arasında pek çok yönü bulunmaktadır genel bir değerlendirme yapıldığında ise olumlu yönler arasında;  el becerisi yüksek, analitik düşünce yeteneğine sahip, prensipli, yaptığı işe önem veren, tutumlu, esnek, zeki, mantıklı davranan, gerçekçi, yetenekli, disiplinli, mükemmeliyetçi, titiz, düzenli, çevresinden takdir bekleyen, amacına düşkün, sabırlı, sağlığına önem veren, çalışkan, detayları görebilen, yardım sever, pratik zekalı, anlayışlı özellikleri bulunmaktadır.

Tüm bunların aksine Rojhat isminin olumsuz özellikleri arasında ise eleştiriden hoşlanmama, nefret, kindarlık ve aşırı hırs özellikleri bulunmaktadır. Bu ismi çocuğuna verecek olan kişiler ismin olumsuz ve olumlu yönlerini araştırmalı ve bu araştırma sonucunda isme karar vermelidir.

İsimler nasıl ki karakteri etkiliyorsa fiziksel özellikleri de etkilemektedir. Bu bilgiye göre Rojhat isminin fiziksel özellikleri arasında büyük ve etkileyici gözler, köşeli çene yapısı, alın kısmı dar, yuvarlak omuzlu, gövde kısa, düz kalçalı, genellikle koyu renkli gözler kaşlar arası mesafe geniş, aşağı kıvrımlı geniş burun yapısı , pürüzsüz cilt, kalın ve gür saçlar bulunmaktadır.

Çocuğuna Rojhat ismini vermek isteyenler arasında yer alan bazı kişiler Rojhat ismi ile uyumlu isimler arayışı içerisinde bulunmaktadır. Özellikle iki çocuğunun isimlerinin birbiriyle uyumlu olması gibi bir isteği olan kişiler internet üzerinden Rojhat ismi ile uyumlu isimler arayışı gerçekleştirmektedir.

Bizler bu noktada Rojhat ismi ile uyumlu isimler listesi hazırlayarak sizlerin bu isimlere ulaşmasını sağlamaktayız. Sizler de Rojhat ismi ile uyumlu isim arayışı içerisindeyseniz bu isimler arasından bir isim seçebilir ve çocuğunuza verebilirsiniz.   Rojhat ismi ile uyumlu isimler arasında Rojin, Rojda, Rahmet , Rojsu, Rojel, Rojun isimleri yer almaktadır. Bu isimlerden birinin seçilmesi ve çocuklara verilmesi mümkündür.

Rojhat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güneşin doğumu, güneş doğdu, gün geldi.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Kürtçe

Rojhat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rojhat ismini kullanan 6.938 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rojhat ismini kullanan 777 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rojhat ismini kullanan 59 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rojhat ismini kullanan 197 kişi bulunmaktadır.

Rojhat isminin Türkiye sıralaması

Rojhat en çok kullanılan 1282. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 79. isimdir.

Rojhat ismini kullananların sayısı, son bir yılda 69 kişi artmıştır.

Rojhat isminin Harf Analizi

Kişiye Rojhat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Rojhat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rojhat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rojhat isminin anlamını gözden geçirin!

Rojhat İsminin Numerolojisi

Rojhat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
O: on sekiz
J: on üç
H: on
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 87

“Rojhat” adını taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Rojhat Ciziri: Kürt müzisyen ve şarkıcı. Kürt müziğinde tanınmış bir isimdir.
  2. Rojhat Bilgin: Türk güreşçi. Grekoromen stilinde uluslararası düzeyde yarışmaktadır.
  3. Rojhat Doğan: Türk futbolcu. Türkiye’de çeşitli kulüplerde forma giymiştir.

Bu listedeki kişiler, “Rojhat” adını taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Rojhat İsminin Anlamı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin