CHP’li başkan Özalper: Manisa değişime sahip çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper; Manisa Büyükşehir Belediyesi ve 14 ilçede zafer yazdıklarını belirterek, “Hem Türkiye’de hem de Manisa’da üstümüzdeki yüzde 25’lik cam tavanı kırıp geçtik. Bu seçimin mağlubu yok, galibi ise tüm Manisalılar” dedi.

 

Kesinleşmeyen sonuçlara göre 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’nde CHP Manisa’da zafer kazandı. CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, Manisa Büyükşehir ile birlikte kazanılan ilçe belediyeleriyle ilgili açıklama yaptı.

 

CHP’li Özalper, “Manisa’da 1 Nisan’ı halkçı belediye başkanlarıyla karşıladık. Hem Türkiye genelinde hem de Manisa’da seçmenlerimiz, CHP’yi birinci parti yaptı. Halkı dinlemeyen, anlamayan, taleplerini yerine getirmeyenlere sandıkta büyük bir ders verdi. Manisalılarla birlikte kutlamamızı Cumhuriyet Meydanı’nda yaptık. Sokaklarda büyük bir sevgi seli vardı. Manisa, değişimin öncüsü olan öz evladına, Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’e, Belediye Başkan adaylarımıza ve bizlere sahip çıktı. Şimdi el birliğiyle Manisa’yı ayağa kaldırma vakti” dedi.

 

“FERDİ ZEYREK BAŞKANIMIZ HERKESE DOKUNDU”

 

Başkan Özalper, “Ferdi Zeyrek başkanımız sahaya çıktığı anda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini büyük bir farkla kazanacağımızı biliyordum. Gittiğimiz her ilçede başkanımıza ve bizlere büyük bir ilgi vardı. Manisalılarla konuştuğumuzda, Cengiz Ergün’ün 15 yıllık başkanlığına son vermek istediklerini, Büyükşehir Belediyesi’nde değişime yöneleceklerini biliyorduk. Ferdi Zeyrek herkese dokundu, Manisalıların sorunlarını ve yıllardır yapılması istenen projeleri öne çıkaracak bir kampanya yürüttü. Kimseyi ayrıştırmadan, yalnızca Manisalıların halkçı belediyeciliğe kavuşması için çalıştık. An itibariyle Ferdi Zeyrek başkanımız, en yakın rakibine yaklaşık 27 puan fark attı. CHP Büyükşehir Belediyesi’ni yüzde 57.22 gibi büyük bir oy oranıyla aldı. Bugün ise bizlere oy atan atmayan herkes için, tüm Manisalılar için çalışacağız” dedi.

 

“BU SEÇİM KADINLARIN ZAFERİ OLDU”

 

İlksen Özalper, “Seçim süreci boyunca ‘Manisa ittifakı’ söylemini fazlasıyla kullandık. Birçok manipülasyon yapıldı, hak etmediğimiz sözlere ve iftiralara maruz kaldık. Hakkımızda yalan yanlış pankartlar astılar, halkı algı operasyonuyla kandırmaya çalıştılar. Siyasi nezaketsizliklere imza atıp, itişmelerle fiziksel müdahalede bile bulundular. Biz buna rağmen yolumuzdan taviz vermedik. Sevgi ve nezaket dili kullanmayı, siyasi nezakete uygun davranmayı ihmal etmedik. Ben bu seçimi kadınların zaferi olarak görüyorum. Manisa’da aldığımız tarihi sonuçtan sonra beni arayan birçok kişi, ‘Başkanım, nasıl başardınız?’ diye sordu. Bazı siyasetçiler gibi kabasabalıkla değil, nezaketle çalışarak başardı. İşte bu yüzden Türkiye’de kadınların siyasetin her noktasında yer almasını istiyoruz. En duygulandığım ve gurur duyduğum anlardan biri de, Şehzadeler ilçemizde Gülşah Durbay’ın Belediye Başkanı seçilmesi oldu. CHP, Manisa’ya ilk kadın belediye başkanını kazandırdı” dedi.

 

“YUNUSEMRE’DE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINI 14 PUAN GERİDE BIRAKTIK”

 

Özalper, “Manisa’nın en büyük ilçesi Yunusemre, bu nedenle seçimde gözümüz kulağımız oradaydı. Semih Balaban başkanımız sahaya indiği anda seçimi çok önde götürmeye başlamıştı. Yunusemre’yi kurulduğu günden bu yana yöneten 10 yıllık Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin değişmesi yönünde bir arzu vardı. Manisalılar bu seçimde değişimden yana oy kullandı. Yıpranmış, yorulmuş tüm Belediye Başkanlarını değiştirdi. Tüm Manisalıların ‘Semih hoca’ dediği Semih Balaban, 10 yıldır belediyeyi yöneten mevcut başkana 14 puan fark attı. Yunusemre halkçı belediyeciliğe kavuştu” diye konuştu.

 

“KİMSENİN TAHMİN ETMEYECEĞİ İLÇELERİ BİLE ALACAĞIMIZI DEFALARCA SÖYLEMİŞTİM”

 

CHP’li Özalper, “Benim ‘kimsenin tahmin edemeyeceği ilçeleri alacağız’ cümlemi rakiplerimiz kendilerince alay konusu yapmaya çalıştı. Bunun en büyük nedeni sahayı bilmemeleriydi. Manisa Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’in memleketi, ana baba ocağı, evi… Manisa’da dersimize çok iyi çalıştık. İlçelerde doğru adaylar belirleyip kampanya sürecinde nokta atışı yaptık. Gittiğimiz her ilçede CHP’ye ve adaylarımıza çok yoğun ilgi vardı, büyük bir yenilenme beklentisi vardı. Biz sürekli sahada olduğumuz için bunu gözlemleyebildik ancak rakiplerimiz sadece bizim açıklamalarımızla dalga geçmeyi uygun buldular. Aslında benim cümlelerimle değil, halkın talebiyle dalga geçtiler. Bunun karşılığını da sandıkta tokat yiyerek aldılar. Soma, Kırkağaç, Kula, Gölmarmara, Sarıgöl, Gördes, Ahmetli, Salihli ve Köprübaşı işte böyle kazanıldı” dedi.

 

“HALKIMIZ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA GÜVEN OYU VERDİ”

 

İlksen Özalper, “2019’da 4 ilçe belediyesi kazanmıştık. Saruhanlı’da yaşadığımız kriz nedeniyle 2019’da göreve seçilen Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin seçime katılamadı. Alaşehir’de yarışa Ahmet Öküzcüoğlu, Akhisar’da Besim Dutlulu ve Turgutlu’da Çetin Akın ile girdik. Seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Vatandaşlarımız, mevcut belediye başkanlarımıza güvenoyu verdi. Saruhanlı’da kesin olmayan sonuçlara göre seçimi AK Parti adayı kazandı. Seçmenimize karşı boynumuz kıldan ince, verdikleri mesajı alıyor ve yanlışlarımızı kabul ederek düzeltmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

“BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDE DE ÇOĞUNLUKTAYIZ”

 

Başkan Özalper, “Şu anki sonuçlara göre kazandığımız 14 ilçede ve Büyükşehir’de de halkımız belediye meclis üyesi adaylıklarında oylarını CHP’den yana kullandı. Belediyecilikte en kritik noktalardan biri de meclis üyeleri. Böylesine bir güvenle bizlere oy attıkları için tüm Manisalılara teşekkür ediyorum. Pırıl pırıl belediye meclis üyelerimiz var. Halkın kararını, isteğini belediye meclislerine taşıyacağız” dedi.

 

“ŞİMDİ TÜM MANİSA’DA İŞE KOYULMA ZAMANI”

 

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, “Manisa’da Büyükşehir Belediyesi ile Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar, Salihli, Turgutlu, Soma, Alaşehir, Kırkağaç, Kula, Gördes, Gölmarmara, Köprübaşı, Ahmetli ve Sarıgöl ilçelerini kazandık. 17 ilçenin 14’üne Cumhuriyet Halk Partisi’nin halkçı belediyecilik bayrağını diktik. Kutlamalar bitti, şimdi işe koyulma zamanı. Manisalılar artık zaman kaybetmeyecek. Mazbata törenleri ve devir teslimin yapılmasının ardından CHP Belediye Başkanları sorunları çözmek için dur durak bilmeden çalışacak. Biz de örgütümüzle birlikte sahada olacağız. Bu seçimlerde hem Manisa’da hem de Türkiye genelinde büyük bir zafer kazandık. Seçmenin bizden beklentisinin ne olduğunu, neler yapmamız gerektiğini apaçık gördük. Bugünden itibaren yepyeni bir Manisa inşası için çalışmaya başlayacağız. Ben Saruhanlı, Demirci ve Selendi belediye başkanlarını da kutluyorum. Siyasi parti ayrımı gözetmeden, halkımıza hizmet yolunda bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm Manisalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’in sizlere selamını iletiyorum. Birlikte başardık, birlikte kazandık, Manisa kazandı”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP’li başkan Özalper: Manisa değişime sahip çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGEPRESS ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin